Sin Ting Hau
A summer travelogue. works with visuals.

compositie

Mentoren:
Daan Janssens

Links:
personal website
soundcloud

A summer travelogue (2022/2025) is een pianocyclus bestaande uit tien onafhankelijke pianostukken. Het idee voor deze pianocyclus ontstond op basis van twee pianominiaturen die ik in 2022 schreef. Later raakte ik gemotiveerd om de hele cyclus te voltooien. De inspiratie voor de muziek kwam van mijn zomerse reiservaringen; tijdens mijn zomerse reis nam ik foto’s met een handige Instax-camera. Ik gebruikte deze foto’s in combinatie met de pianocyclus en deelde mijn reisverhaal.

Bovendien omvatte het project twee van mijn kamermuziekwerken die geïnspireerd zijn door beelden, namelijk time-lapse. freeze (2025) en Counterpoint study I. (2024).

Time lapse. freeze (2025) is geïnspireerd op Martha Colburns tentoonstelling “stop.vision.mission.” stop-motionvideo, en ik onderzoek de relaties tussen tempo en pauzes door middel van de instellingen van een cellokwartet. Het werk is geschreven voor de onderzoeksretraite-evenementen van Cellowercken Zutphen en ging in première in Dat Bolwerck, Zutphen.

Counterpoint study I. (2024) is mijn eigen studie naar harmonie met een gemengde septetbezetting. Het resultaat van mijn studie geeft me een sterk gevoel van verband met een sfeer of een scène, en daarom heb ik een beeld uit mijn zomervakantie gekozen om betekenis aan het werk te geven. Het werk werd uitgevoerd in het Pasklaar-project 2024.

 

 

Bert Lasseel (piano), Sin Ting, Hau (composer) ——— A summer travelogue.(2025)

Programme:

A summer travelogue. (2022/2025)         Bert Lasseel (piano)

time-lapse. freeze. (2025)——(video recording)           Wilma Pistorius, Jertil Olah, Yue-Chen Wu, Lena (cello)

Counterpoint study I. (2024) ——(video recording)

TomDe Cock (conductor), Dajung Leem (flute), Dorus Uijt de Willigen (saxophone), Jeroen Werbrouck (accordion), Louis Meyvis (vibraphone), Helena Ruiz Sanchez (violin),Bram Van Loey (cello)